Most itt kivételesen sok-sok tartalmas hozzászólást várok, nagyon.
Mondjátok meg, mit tudtok erről a szóról "méltányosság" mondjuk egy felvételi esetében. Mire lehet méltányosságot kérni, és legfőképp, hol milyen törvényben, rendeletben stb van ez szabályozva. Most az a nagy helyzet van, hogy a fejesek mindent ezzel az egy szóval magyaráznak a felvételi botránnyal kapcsolatban, és széttárják a karjukat: "Hölgyem, Önnek is lett volna joga méltányosságot kérni. Azzal az indoklással is, hogy az Ön gyermeke az írásbelin produkált eredményéneél Ön szerint többet tud, hadd bizonyítson szóban." Szétesik a fejem. Hogy ilyen létezik. Nem, nem hülyültem meg, tudom, hogy ez az egyébként szép szó "méltányosság" a protekciónak és mondjuk ki végre: a megvesztegetésnek a fedőneve is (hiszen valamit csak méltányolnak, nem?), de akkor is.
Hol és milyen jogszabályban van leírva, hogy egy szülő milyen esetben kérhet és és egy igazgató milyen esetben és a felvételizők hány százalékának adhat méltányosságot? Több fej többet tud. Segítsetek. Mit jelent a jog szerint "az igazgató méltányossági jogköre"?
A középiskolai felvételiket szabályozó jogszabályokat átolvastam, egy szót sem találtam bennük erről. Iszonyat hosszú dokumentumokat, tanulmányokat, elmélkedéseket tudtam fellelni arról, hogy hogyan kellene alkalmazni a méltányosság intézményét a hátrányos helyzetűek esetében (és csak az ő esetükben!), de jogszabályt egyetlenegyet sem.
???
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése